Zarezerwuj swój pobyt już dziś

Atrakcje

Pobierowo

Centrum Pobierowa to ulica Grunwaldzka. Kiedy się na niej znajdziesz, poczujesz klimat nadmorskiego miasteczka. To wszechobecne sklepiki z pamiątkami, lodziarnie, kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb. Natkniesz się tu na osoby, które malują karykatury lub obrazy albo na grajka, który przygrywa turystom na akordeonie. To miejsce tętni życiem, jest tu niesamowity gwar i tłok. Ta główna ulica rozciąga się wzdłuż plaży na 4 kilometry i prowadzi aż do Pustkowa. Idąc nią, zwróć uwagę na Hotel Seeblick. To piękny dostojny budynek wzniesiony w 1907 roku. To jego powstanie zmieniło oblicze Pobierowa, które z wiejskiej osady zaczęło przeistaczać się w nadmorski kurort. Dziś budynek stanowi własność Uniwersytetu Szczecińskiego. Przy tej ulicy znajduje się też Magiczny Domek, w którym wszystko staje na głowie. Zmysły wariują i zaczynasz się chwiać. Na końcu ulicy Grunwaldzkiej, w zaroślach, między drzewami stoi opuszczony drewniany domek, który już dawno popadł w ruinę i dodatkowo, ktoś zostawił na nim brzydkie smugi namalowane sprayem. Mówi się, że był to dom Ewy Braun- kochanki i żony Adolfa Hitlera. To miejsce jest spowite tajemnicą, którą da się wyczuć wśród szumu drzew. W Pobierowie i jej okolicach rozciąga się sieć ścieżek rowerowych, które prowadzą przez malownicze okolice, jest tu także park linowy, a także kompleks sportowy, w skład którego wchodzą: boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, a także korty tenisowe i skatepark.

Pustkowo

Pustkowo to niewielka miejscowość, która znajduje się 2 kilometry na wschód od Pobierowa. Jest tu niezwykle klimatycznie i spokojnie. To miejsce stworzone dla ludzi, którzy szukają odosobnienia w czasie urlopu. To wcale nie znaczy, że nic się tu nie dzieje. Każdego roku w lipcu odbywają się tu amatorskie rozgrywki tenisa ziemnego Pustkowo Cup, które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów i na stałe wpisały się w kalendarz imprez gminy Rewal. Pustkowo kojarzy się także z Bałtyckim Krzyżem Nadziei, który jest wiernie oddaną repliką krzyża z Giewontu. Został odsłonięty w 2007 roku, a impulsem do jego postawienia stały się słowa Jana Pawła II, który w 1987 roku powiedział podczas wizyty w Szczecinie: „... jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty- do krzyża na Giewoncie...”. Słowa te stały się mottem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, którzy to postanowili, że stanie tu replika krzyża z Giewontu. Stąd wyruszają liczne pielgrzymki do zimowej stolicy Polski. Zimą pod konstrukcją ustawiana jest bożonarodzeniowa szopka. Krzyż znajduje się 100 metrów od morza, a w jego otoczeniu rozpościera się przepiękny zadbany Park Przyjaciół Pustkowa. Kostkę brukową ułożono na obraz układu słonecznego, co daje niesamowity efekt po zmroku, kiedy całość jest podświetlona. Wokół jest wiele ławek i wszystko kwitnie zielenią. Miejsce idealne na rodzinne spacery.

Trzęsacz

Trzęsacz to niewielka miejscowość położona nad brzegiem morza, która zasłynęła za sprawą historii gotyckiego kościoła, który został wybudowany na przełomie XIV/XV w. Wówczas okazała świątynia znajdowała się około 2 km od morza. Jednak z czasem morskie fale wymywały brzegi, aż w roku 1900 świątynia zaczęła osuwać się w dół stromego klifu. Dziś można podziwiać ruiny gotyckiego kościoła i jest to jedyna taka atrakcja w całej Europie. Tuż bok ruin nad plażą mieści się wysoka na 20 m n.p.m. platforma widokowa, z której można podziwiać morze, odległy horyzont, a takę szybujących w powietrzu paralotniarzy. Tak się bowiem składa, że w Trzęsaczu można sobie zafundować lot paralotnią wraz z instruktorem. Szybując w powietrzu kilkadziesiąt metrów nad ziemią, można podziwiać z lotu ptaka widoki, które zapierają dech w piersi. Turyści, którzy chcą poznać dzieje kościoła w Trzęsaczu i znaczenie 15. południka koniecznie powinni zajrzeć do wyjątkowego multimedialnego muzeum, w którym znajduje się nowoczesna ekspozycja, wykorzystująca prezentacje, dźwięk oraz grę świateł. A wszystko po to, by w ciekawy sposób przekazywać wiedzę z zakresu historii. W tej miejscowości znajduje się także minigolf i tor quadów. To propozycja dla aktywnych rodzin, które uwielbiają spędzać czas w sportowy sposób.

Rewal

Dawniej ta miejscowość była niewielką osadą rybacką, ale z czasem stała się znanym kurortem, do którego każdego roku przyjeżdża wielu turystów. Jest tu przystań rybacka, z której korzystają miejscowi rybacy. Każdego ranka wypływają swoimi kutrami na połów ryb. Można od nich kupić świeżo złowioną rybę, a także wybrać się razem z nimi w morze, dla zainteresowanych organizowane są także połowy turystyczne. Nieopodal przystani znajduje się pomnik Rybaka, który nawiązuje do rybackich tradycji Rewala. To także miejsce, w którym mieszkańcy oddają hołd tym, którzy nie powrócili już z morza. Platforma widokowa to kolejne miejsce, gdzie warto się wybrać, będąc w Rewalu. Można stąd podziwiać wschody i zachody słońca. Niedaleko tego miejsca znajdują się dwa potężne szkielety wielorybów, które zostały wykonane ze stali. Ciekawa atrakcja, przy której turyści chętnie się fotografują. Z najmłodszymi warto odwiedzić park wieloryba, gdzie czekają repliki stworów z głębin oceanu. Nie zapomnijcie także wejść do oceanarium, w którym można poznać wiele gatunków ryb i stworzeń morskich. Bajkowa Chata to kolejne miejsce w Rewalu, gdzie warto się wybrać z dziećmi. Tutaj można spotkać Jasia i Małgosie, a także czarownicę! Wzdłuż klifu rozciąga się Aleja Róż i Zakochanych, gdzie rośnie niemal 150 gatunków róż. Są tu także rzeźby Romea i Julii, a także Małego Księcia i Róży. Piękna miejscowość, w której jest co robić!

Niechorze

Niewątpliwą atrakcją Niechorza jest latarnia morska, która powstała w 1866 roku. Obiekt jest wysoki na 45 metrów. Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy, z którego można podziwiać Wybrzeże Rewalskie. Latarnia otoczona jest ogrodem z równo strzyżonymi żywopłotami. Przy latarni morskiej mieści się motylarnia. Można tu nie tylko podziwiać piękne okazy z różnych zakątków świata, ale także dowiedzieć się jak wygląda życie motyli. W Niechorzu znajduje się pomnik foki Depki. Foka Depka urodziła się 16.02.2014 roku w helskim fokarium, kiedy została wypuszczona do morza, wracała na polskie wybrzeże i często wylegiwała się na plaży w Niechorzu. Była jedną dziko żyjącą foką w tej części Bałtyku, stąd pomysł, by postawić jej pomnik. W Niechorzu znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie można zobaczyć stare fotografie i dokumenty, narzędzia połowowe, łodzie i inne ciekawe eksponaty. Można tu poznać historyczne ciekawostki Rewala i okolic, a w specjalnym Pokoju Nawigatora zobaczyć wyłowiony z morza oktant. Pomiędzy Pogorzelicą a Niechorzem leży jezioro Liwia Łuża, a cały teren wokół jeziora objęty jest ochroną rezerwatu jeziora Liwia Łuża. Te piękne tereny można podziwiać, przemierzając szlak rowerowy, który prowadzi przez te malownicze miejsce.

Pogorzelica

Pogorzelica to niewielka miejscowość, która w czasie sezonu letniego tętni życiem. Za co kochają ją letnicy? Pogorzelicę i jej okolicę porasta sosnowy bór bażynowy, wyjątkowy rodzaj lasu, który jest typowy dla piaszczystych podłoży. Bory cechują się luźno rozmieszczonym drzewostanem i poskręcanymi pniami i koronami. Lasy te wraz z pobliskim Morzem Bałtyckim tworzą zdrowy mikroklimat. To świetne miejsce na letnie spacery, ale nie tylko. Jesienią można także wybrać się tu na grzybobranie. Warto udać się na rowerową wycieczkę trasą, która prowadzi wzdłuż brzegów jeziora Liwia Łuża, gdzie obecnie znajduje się rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. W tej niewielkiej miejscowości znajdują się także atrakcje stworzone dla turystów, ale nie ma ich wiele. Należy do nich np. park linowy, który jest świetną rozrywką dla osób szukających adrenaliny. Pogorzelica to idealna miejscowość dla kogoś, kto uwielbia przebywać na łonie natury. Otoczenie sosnowego boru, jezioro i morze tworzą wspaniałą scenerię, wśród której można odpocząć i nabrać nowej energii do życia.

Nadmorska kolej wąskotorowa

Symbolem Gminy Rewal niewątpliwie jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Po raz pierwszy wyruszyła z Gryfic do Niechorza 1 lipca 1896 r. Były to czasy, kiedy nie było odpowiedniej infrastruktury drogowej, a transport samochodowy nie był jeszcze rozpowszechniony. Koleje dojazdowe były wówczas jedynym środkiem transportu, który pozwalał na szybkie dotarcie do nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Niestety w latach 80. XX w. transport nadmorską wąskotorówką stawał się coraz mniej opłacalny, aż został całkowicie wyparty przez transport samochodowy. Utrzymywanie kolejki było tak nieopłacalne, że PKP postanowiły ją sprzedać. Na szczęście do tego nie doszło. W 2002 roku wąskotorówka została przekazana nieodpłatnie na własność gminy Rewal. Kolej była wtedy w opłakanym stanie, dopiero po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej zaistniała szansa rozwoju dla rewalskiej kolejki. We współpracy z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim udało się pozyskać 50 mln złotych na rewitalizację Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wymienione zostały wszystkie podkłady i szyny na odcinku 10 km. Odnowiono tabor kolejowy: 2 lokomotywy przeszły generalny remont, stare wagony zostały odrestaurowane. Wnętrze zostało wyposażone w ogrzewanie i nowoczesne toalety.
Dziś do dyspozycji pasażerów są dwie trasy: Z Gryfic do Pogorzelicy obejmująca 15 stacji, przebiega przez: Gryfice, Popiele, Rybokarty, Niedźwiedziska, Modlimowo, Paprotno, Karnice, Dreżewo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze Latarnia, Niechorze Gł., Pogorzelica Sandra, Pogorzelica. Druga trasa obejmuje 7 stacji i przejeżdża przez: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze Latarnia, Niechorze Gł., Pogorzelica Sandra, Pogorzelica.

KAPRYS

ul. Sosnowa 6, Pobierowo, Zachodniopomorskie 72-346,  Google maps
Telefon: +48 609 809 615 • E-mail: biuro@kaprys-pobierowo.pl